historia

Stowarzyszenie Kulturalne Galeria powstało w 2006 roku z inicjatywy grupy ludzi spotykających się w Galerii u Jadźki, której trzydziestoletnia działalność stanowi swoistą markę i wyróżnia ją na tle tego typu instytucji.
Wokół Galerii skupia się duża grupa przyjaciół i odbiorców kultury, którzy utożsamiają się z jej działalnością, stają się jej promotorami i animatorami. Stowarzyszenie korzysta z tego dorobku, animując nowe działania zaspokajające rozbudzone oczekiwania kulturalne starych i nowych odbiorców.

Działalność Stowarzyszenia Kulturalnego Galeria to przede wszystkim promocja kultury wśród mieszkańców miasta Zielonej Góry i okolic polegająca na upowszechnianiu lokalnej twórczości i twórców, integracji środowisk twórczych a także na organizacji i wspieraniu amatorskiej działalności artystycznej.
Urokliwe podwórze w centrum Zielonej Góry przy ul. Żeromskiego 21 stało się znakomitym miejscem dla artystycznych działań.

Do historii należy Lato z Galerią u Jadźki - cykl imprez letnich, na które składają się wydarzenia artystyczne w postaci koncertów solistów, zespołów, spektakli teatralnych i kabaretowych. Stałym punktem cyklu jest coroczny Konkurs Kiszenia Ogórków, w którym bierze udział licznie zgromadzona publiczność.