TAŃCZYĆ KAŻDY MOŻE

TAŃCZYĆ  KAŻDY  MOŻE

To  nowa  inicjatywa  Stowarzyszenia  Kulturalnego  GALERIA  dla  mieszkańców  naszego  miasta  na  LATO  Z  GALERIĄ  U  JADŹKI  2016.

Dziewięć  wieczorów  czyli  dziewięć  potańcówek  w  rytmach  tanga,  bachaty,  kizomby  i  salsy!

Wszyscy  tańczący,  początkujący  oraz  sympatycy  tańca  mają  okazję  popląsać  na  specjalnie  przygotowanej  podłodze  lub  posłuchać  świetnej  muzyki  w  bajecznej  atmosferze  przy  świecach  i  lampionach.  Będzie  czynny  bufet  z  napojami,  a  dla  zmęczonych  tańcem  krzesła,  stoliki  i  ławki.

Oto  kalendarz  imprez:

Godzina 20.00  -  Podwórze  Galerii  u  Jadzki.  ZAPRASZAMY!

Informacje  na  profilu  Facebook:  „Zielone  cabeceo”  i  „Galeria  Sztuki  Jadwiga  Bocho-Kokot”.

Kizomba  -  gatunek  muzyki  oraz  styl  tańca  stworzony  w  Angoli,  spopularyzowany  w  Europie  przez  Portugalczyków.  Delikatny,  zmysłowy  taniec  w  bliskim  kontakcie  z  partnerem.

Bachata  -  pierwotnie  była  tylko  muzyką  z  tekstem wymyśloną  w środowiskach  wiejskich  i  rolniczych  Dominikany.  Utwory  opowiadały  o złamanym  sercu  i  smutku.  W ślad  za  piosenkami  powstał  taniec  w parach.

Salsa  -  popularny  na  świecie  taniec  o  pochodzeniu  karaibskim,  najbardziej  rozwiniętym  na  Kubie  i  w  Ameryce  do  muzyki  nazywanej  salsą.  W warstwie  tanecznej  łączy  kroki  wielu  tańców,  a  nazwa  sugeruje  gorące  doznania;  salsa – sos (hiszp.)

Tango  -  pochodzi  z  Buenos Aires i Montevideo. Także  rodzaj  muzyki.  Istnieje  wiele  form  tanga,  zarówno  muzycznych  jak  i  tańca  np. tango  argentyńskie  i  jego  odmiany:  tango vals,  nuevo, milonga.  Jednym  z  najbardziej  znanych  kompozytorów  tanga  jest  Astor Piazzola.